TRT Radyo 3!

TRT Radyo 3, kaderinin belirsiz rüzgarlarıyla savrulmaya devam ediyor. TRT Radyo Dairesi Başkanlığı, Radyo 3 vericilerinin bir kısmının TRT Türkü-TRT Nağme-TRT Haber üçlüsüne aktarılmasının nedenini, verici ve yayın frekansı alanında yaşanan yetersizlikle açıklıyor. Bu durum TRT Radyo 3’ün verici sayısını 43’ten 23’e düşürmüş durumda. Radyo 3’ün karasal yayın alanı bundan böyle büyük metropoller ve sahil kesimindeki turistik bölgeler. TRT’nin konuyu sulh içinde çözmek isteyen isimleri bu verici sorununu dijital radyo yayıncılığı ve ‘DABtuner’ ile çözmeyi düşünüyor; buna da şükür. Ama unutmayalım, dijital yayıncılığa geçişe daha zaman var. TRT’den gelen son açıklamalar, biraz karışık olsa da umut verici diyelim şimdilik. Ama yine de, müzik bilgisini ve zevkini TRT Radyo 3’ün tartışmasız iyi programlarıyla edinen bir kuşağın, Serhan Bali’nin yaktığı “takip ışığı”nı takip etmesi gerekiyor. Sen çok yaşa TRT Radyo 3!

Yorumlar (3)

Annemin mutfağından eksik olmayan sestir Radyo3, sayesinde alıştım. Gündüz gece bambaşka diyarlardan sesler taşıyor ulaşabildiği her yana.
İstanbul'un merkezi yerlerinden birinde, Çapa'da oturuyorum fakat bu sesi evimin her yanına rahatça taşıma ve de trafikte kesintisiz, cızırtısız dinleme zevkinden mahrum kalıyorum. Sebebi bu vesileyle öğrenmiş oldum.
İnternet tabii ki göz ardı edilemeyecek bir yol, bunun yanında minicik radyolarımızı gittiğimiz her noktaya götürebiliyorken internet biraz lüks bir yöntem kalıyor hala. Üzücü.
Sen çok yaşa TRT Radyo3!

Türkü ve nağmeye caz ve klaisik müziğin deva olacağı hiç aklıma gelmezdi. Başka kanal kalmadığı belli ki ben kendimi bildim bileli var olan TRT-3'ü yine politik görüşleri doğrultusunda harcadılar. Yazıklar olsun..

TRT3 konusunda geri adım atmak yok, elimizden geldiğince takipçisi olmaya devam…

bir yorum bırakın