Hikmet Hükümenoğlu’nun ‘Okuma Notları’

Hikmet Hükümenoğlu ile “47 Numaralı Kamara”kitabı ile tanımıştım. Ama bir blogger olduğunu çok yakın zamanda öğrendim. Hükümenoğlu, blogundaki ‘Okuma Notları’nda “Aile Çay Bahçesi”nden söz etti.

Notlarından birini paylaşayım. Diyor ki Hikmet Hükümenoğlu: “Aile Çay Bahçesi’nin boğucu atmosferi, rahatsız edici konusu ve kendini sevdirmeyen kahramanlarıyla çok satanlar raflarında yer alması, hem Yekta Kopan’ın başarısı, hem de edebiyat piyasamız için bir umut ışığı. Kitap kulüplerinde okunup üzerinde konuşulacak ideal romanlardan biri olduğunu da not edeyim.”

Notların gerisini ve yazının tamamını okumak isteyenleri de, Hükümenoğlu’nun sayfasına davet edeyim.

http://www.hikmethukumenoglu.com/index.php/blog/ailecaybahcesi/

Bu arada benim de bir notum var; Hükümenoğlu’nun yazısında fotoğrafını paylaştığı tişörte bayıldım. Nereden bulabilirim acaba?

Yorumlar (2)

Daha evvel söylenmiştir belki ama belki de söylenmemiştir ihtimaliyle, romanda Ingmar Bergman'ın kız kardeş hikayeleriyle eş zeminde bir gerçekçilik var(dı). Hikmet Bey'in "sıkıntılı" yorumu da pek yerinde geldi bu yüzden..

Notlarımı okuduğunuz ve paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Tişörtün kaynağı şöyle: http://www.shotdeadinthehead.com/misanthrope-t-shirt.html

Sevgiler,
Hikmet

bir yorum bırakın