Hakan Günday’dan yeni bir roman

Geçen yıl, DOT ve Murat Daltaban’la gerçekleştirdiği yaratıcı ortaklıkla, tiyatro izleyicilerinin de hayranlığını kazanan Hakan Günday, yine dipten vuracak bir romanla geliyor. Henüz kesinleşmemiş durumda ama romanın adı yine tek kelimeden (hatta tek heceden) oluşacak. Adını söylemeyeceğime söz verdim ama romanın ilk paragrafını paylaşabilirim. İşte yeni Hakan Günday romanının girişi:

“Altı yaşındaydı ve altı yaşında ölecekti. Korkudan titriyor, gözlerini böcekten ayıramıyordu. Ay çekirdeği tarlası kadar bir tavana bakıyor ama sadece onu görüyordu. Ay çekirdeği kadar bir böcek. Sivri ayaklarının etrafındaki tüyleri paça gibi duran, antenlerinin inceliği kirpik kadar olan bir böcek. Bir böcek resmi kadar hareketsiz gövdesiyle, koyu bir loşluğun koyu griye boyadığı betonda simsiyah bir leke. Küçük kızın, korkudan sulanmış gözleriyle aynı renkte.”

Yorumlar (11)

Gözümü kapayıp devamını hayal etmeye çalıştım…

çok sevdiğim, takip ettiğim bir yazardır Hakan Günday.. hemen çıksın hemen okuyalım..
teşekkürler..

merak etmeye başladım…sabırsızlanıyorum..

çok uzun tasvirler inşallah beni yorduğu gibi başkalarını yormaz!!!

uzun tasvirler beni de yoruyor..bu yüzden hakan günday'ı hep kenarda tuttum..ama okuma zamanı sanırım.

Peki çıkış tarihi beli mi? veya hangi zaman aralığında olacağı, örneğin yazdan önce mi?

martta çıkıcak diye biliyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum yekta kopan bu yazıyı 2 şubatta yazmış bana doğum günü hediyesi oldu hakan gündayın yeni kitabının paragrafı… daha ne isterimki=)

Mart ayının başında çıkacak diye biliyorum ben..Çıksın da o sırada okumakta olduğumuz kitapları bir kenara fırlatıp bir solukta okuyalım yine :))

bir yorum bırakın