Emma Peel: “Hafıza”

Emma Peel: Bu düzenek bana pek inandırıcı gelmese de, diyelim başarılı oldunuz. Diyelim, hafızamı boşalttınız… Her gece, her uykuda yeni rüyalar üretebileceğimin farkında değil misiniz?
Karşıdaki Adam: (kötü kötü güler) Ha! Ha! Ha! Beni hala tanımamışsınız. Bu müthiş cihazın rüyalarınızı da emeceğini anlamamış olmanıza şaştım doğrusu.
Emma Peel: (sadece tebessüm eder) …diyelim ki bunu da başardınız. Peki, her gece, her uykuda rüyanızda beni görmekten nasıl kurtulacaksınız? Bir rüyayım ben ve bu tümüyle gerçek bir cümle.

Yorumlar (4)

Karşıdaki adam: (acı acı bakar) Kurtulmak istediğimi nereden çıkardınız? Benim tüm arzum bu zaten.

Emma Peel: (duraksar, kaşlarını çatar) Yalan söylüyorsunuz. Beni yok etmek için yaptığınız bir plan bu. Ama işe yaramayacak. Asla benim gibi düşünemezsiniz. Ben olamazsınız.

Karşıdaki adam: (iç çeker) Yine yanıldınız. Bu düzenek sadece sizin değil benim hafızamı da emecek. Bu ikimizin bir bileşimi olacak. Anlamıyor musunuz?

Emma Peel: (hayal eder) : http://missrosen.files.wordpress.com/2011/11/ecsnd00z.jpg

Karşıdaki Adam yok olur.

rüyalarını anlatmak isteyip istemediğine bile emin değilken geldi bunlar başına. anlatmaya başlamıştı çoktan ama sanki dinlediği rüyalar kadar fiyakalı anlatamıyordu ya da fiyakalı rüyalar görünmüyordu ona. yine de çoktan mahalleliyi toplamış etrafına, anlatıyordu durmadan. hafızasının gittikçe hafiflediğini farkediyor ve bunun iyi olup olmadığını bilmiyordu. kaldı ki mahalleli diye bir şeyin olup olmadığını bile bilmiyordu rüyaları anlatalıberi. artık her şeyden şüphelenir olmuştu. uçan bir balık olur muydu? yoksa mahalleli diye bilinen kötü adamlar mıydı filmlerden çıkıp gelen? bildiği her şey arafta kaldı bu yüzden. ya rüyalardan ya da anlatmaktan vazgeçmeliydi. ama ikisinden de geçemedi. sadece tebessüm etti. bunun için kime teşekkür etmeliydi?

Meandshadows dedi ki;
Karşıdaki Adam: Bu düzenek zihninize virüs gönderecek, beyninizdeki navigasyon çipinde haritalar birbirine karışacak, 100 yıl öceki sürümünüze, fabrika ayarlarınıza döneceksiniz. Yeni versyonunuzu bulmak için sürüm sürüm aranacaksınız. Böylece rüyama girecek yolu bulamayacaksınız. Hastala Vista beybi!!!
Emma Peel: Oh, shit! Senaristim bana 2011'deki teknolojik risklerden bahsetmemişti…

didiklenmesi gereken bir hikaye daha annemden,,, =)

bir yorum bırakın