Emek Sineması için biletleri yırtıyoruz!

15 Nisan Pazar günü, saat 16.30’da Taksim’de başlıyor yürüyüş. Emek Bizim platformunun düzenlediği yürüyüşte, ikinci yılda beşinci kez Emek Sineması için, emek için, Emek’e kadar yürüyeceğiz. Hep birlikte… Bu adımların sadece bir sinema salonu için değil, bir şehrin hafızası için, kültürün sürekliliği için atıldığını bilen herkesle birlikte.

Sonra da iki yıldır vizyonda olan, o bir hayli çirkin filmin şu gördüğünüz biletlerini yırtacağız.

Yürüyüşle ilgili duyuru, poster ve bilet görsellerine Emek Bizim platformunun facebook sayfasından ulaşabilirsiniz:

http://www.facebook.com/emekbizim

15 Nisan Pazar saat 16.30 Taksim’e… Bilet yırtmaya…

Yorumlar (3)

Bir zamanlar bir İzmir sineması vardı; aşıkların buluşma adresi, kült filmlere ev sahipliği yapmış, kordonun incisi; şimdilerde nostalji yaşamak isteyen İzmir'lilerin arasıra boş koridorlarına uğradığı sessiz İzmir sineması! AVM'lerin cebi bol insanlara ithafen yarattığı lüküs sinemaları, dar gelirli vatandaşı sinemadan uzaklaştırmakla kalmayıp, eski sinemalarımızı da yok ediyor..
Aynı faktörler söz konusu olmasa da, Emek sinemasınında yok edilmesini istemiyorum.. (Tepkiliyim!)

Yıkmak bunların doğalarında var.Hem de her yeri, her şeyi. Emek onlar için sadece eski bir bina. Şehre yakışmayan insanları şehirde görmekten bıktım artık. Emek yıkılırsa elbet bir gün altında kalacaklar.

Yıllar önce Üsküdar'da Sunar sineması vardı..hani nerede şimdi? Yıldız Savaşları'nı orada izlemiştim…hatta ismini hatırlamıyorum yine Üsküdar'da böyle mahalle arasında minik bir sinema vardı..Şemsipaşa'ya doğruydu yanlış hatırlamıyorsam uzun yıllardır Ankara'dayım çünkü..hani nerede?:(((bir ülkenin uygarlık düzeyini o ülkenin en belli başlı şehirlerindeki ve başkentlerindeki tiyatro, sinema salonlarından belli olur, Ankara, İstanbul, İzmir kaç tane sinema salonu var? Her yer alışveriş merkezleriyle dolu!…yazık:((Ankara'da da çocukluğumdaki çoğu sinema kapanmış Çankaya sineması vardı yok…Sıhhiye'de büyük bir sinema vardı yok..

bir yorum bırakın