24+: Virgülüne Dokunmadan Babylon’dan Gelen Açıklama

BABYLON‘DA TAPDK YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDAKİ ETKİNLİKLERDE 24 YAŞ UYGULAMASI BAŞLIYOR:

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun hazırladığı, 7.1.2011 tarihli ve 27808 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin geçtiğimiz günlerde yürürlüğe girmesiyle beraber Babylon işletmesi olarak bir takım yeni düzenlemeler yapma kararı aldık. İşletme sahipleri için birçok ağır ceza içeren bu yeni yönetmelikte henüz açığa kavuşturulmamış bazı detaylar bizi bu konuda harekete geçmeye itti. Babylon işletmesi ve iş ortaklarımızın bu yeni yönetmelikten zarar görmemesi adına 28 Ocak Cuma 2011 tarihinden itibaren Babylon’da alkollü içecek markalarının destek verdiği etkinlikler için 24 yaş uygulamasını kapıda kimlik kontrolü ile başlatıyoruz.

Bu bağlamda sırf bu özel etkinlikler ekseninde 24 yaşından küçük müzikseverleri ve Babylon takipçilerini Babylon’a kabul edemeyeceğimizi üzülerek belirtiriz. Şimdiye kadar bize her şekilde destek olan genç Babylon takipçi kitlemizden bu sebeple özür diler, elimizde olmayan sebeplerden dolayı aldığımız bu karar sebebiyle büyük üzüntü duyduğumuzun tekrardan altını çizmek isteriz. 11 yıldır İstanbul’u dünyada temsil etmeye devam eden, Türkiye’nin bütün şehirleriyle müzik aracılığıyla köprüler kuran, müzik dünyasından sayısız büyük ismi Türkiye’ye getiren, Türkiye’den dünyaya açılan birçok projenin mutfağı olan Babylon, 11 sene boyunca savaş, deprem, ekonomik kriz ve global krize rağmen ayakta kalmayı başardı. Umudumuz bu hassas konuda da doğru çözüme ulaşılması.

Bu uygulama sadece alkollü içecek markalarının destek verdiği etkinlikleri kapsamaktadır. Bu etkinlikler 24+ ibaresiyle tüm poster, basılı malzemeler ve web/sosyal medya mecralarımızdan duyurulacaktır. Şu an Babylon’da olan bu tip etkinliklere hali hazırda bilet almış olan 24 yaş altı tüm kişiler için bilet iadesi 6 ay süresince yapılacaktır. Uygulama 28 Ocak Cuma akşamı Oldies But Goldies partisiyle beraber resmi olarak başlayacaktır.

BABYLON

Yorumlar (12)

'Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu' sözünün bu kadar yakıştığı başka bir olay görmedim. Otomobil sürebiliyoruz, oy kullanıp yasama organını seçebiliyoruz, hatta çok değil, 5 tanecik silah da alabiliyoruz. Gelin görün ki; içinde alkol satılan bir etkinlik mekanına giremiyoruz.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yahu!..

İki ay önce 24 yaşıma girdim, ama şu an iş güç telaşından, yaşam mücadelesinden yeteri kadar müzikal ve diğer sosyal aktivitelere zaman ayıramıyorum. Şimdiye kadar biriktirdiğim tüm güzelim konserlerin biletleri, ben 18-22 yaş arasındayken alınmış olanlar. Demek istediğim, bir kişinin olgunlaşırken geçirdiği en önemli dönemde, bu kadar saçma bir yasakla karşılaşması çok acı. Babylon'u da anlıyorum ve Babylon'u bu karara almaya sürükleyen bu yasasın bir an önce düzelmesini diliyorum.

Özgürlük kesinlikle herkesin hakkı,fakat kötü imajı olan her şeyi de yapmak da kastımız olmamalı.Bu ülkenin okur-yazar seviyesinin ne kadar aşağıda olduğunu hatırlatmama gerek yok diye düşünüyorum.Peki kitap okuma özgürlüğü diye bir şey tartışılmıyor nedeniyse içinde bir kötülük barındırmamasından başka ne olabilir.O yüzden bende alkol kullanan 21 yaşında bir üniversiteli genç olarak diyorumki; varsın yasak olsun bizim gençliğimiz boğulmasın avrupa gibi dipsiz şişelerde..Herkes kitap okusun,tiyatro ve sinemaya tüm halkımız gitsin,her türlü sporun yapıldığı ve başarının sağlandığı bir ülke olalım.Varsın sigarasız ve alkolsüz kalalım ama bir tek bilgisiz kalmayalım..

Bunlar güzel de, birazda ilham perisi ne ihtiyacım var, birazda grafik tasarım a farklı pencerelerden bakalım derseniz
http://www.dubumagazin.com

Onur Arda Tan'ın söylediklerine ek olarak, bir de evlenebiliyoruz. Düşünün…

Yahu normal şartlar altında okuyan bir üniversite öğrencisi ki 18 – 24 yaş aralığı oluyor, doğru düzgün hiçbir etkinliğe katılamayacak…

23 yaşındayım , tek tip insan standartlarına uydurulmaya çalıştırılıyorum. Yakında üniversitede önlük giyeceksiniz deseler şaşırmam, o haldeyim!

http://turbodreamss.blogspot.com/

18 yaşına girince reşit olunmuyor mu bu ülkede? Evleniyorsun, pasaport alıp yurtdışına çıkıyorsun, silah alıyorsun (hem de 5 taneye kadar!), kredi kartı çıkartıyorsun, cezai ehliyetin var, vs vs. Bu yeni tanımlanan 18-24 yaş arası gençlik kavramı da neyin nesi?!! "Mantıksız yasa ama n'apalım artık," demek yerine buna hukuki dayanaklarla itiraz edecek bir hukukçu yok mu bu ülkede diye merak ediyorum doğrusu! İnsanlar 18'inde evinden ayrılıp başka şehirlerde, ülkelerde üniversite okuyup, ev çekip çevirip kendilerini korumayı çoktan öğreniyorlar. Kimsenin 18-24 yaş arasındaki bir yetişkini bir Babylon etkinliğinden "koruması" gerekmiyor!! Aklı başında bir insanın da bunun iyi niyetli bir yasa olduğuna inanması beklenemez elbette! Umarım bir an önce bir şeyler yapılır bu konuda.

Meandshadows dedi ki:
24 yaş altındakiler içki içemeyecek kadar küçük,askere gidecek kadar büyük.23 yaşında bir bayan içki içemeyecek kadar çocuk,11-12 yaşındaki kız çocuk evlendirilecek,doğuracak kadar kadın.9-10 yaşında çocuklar okula gönderilmeyip çalıştırılacak kadar adam…İçki içme yaşı 18 iken barlarda kimliklerine bakılmadan alınan ortaokul lise öğrencilerini koruyamazken,koruyamadığınız yaşı 24 e çıkardınız. İlköğretim öğrencilerini okul kapısında,sokak kenarlarında uyuşturucu satanlardan koruyabildiniz mi yoksa uyuşturucu kullanma yaşı siz çocuk ve gençleri korurken mi ilköğretime kadar inebildi? Evcilik oynama yaşında zorla evlendirilen,istismar edilen çocukları koruyabildiniz mi? Bence siz sadece 24 yaş altını değil 0-100 yaş arası milletimizi kendinizden koruyun. Siz daha zararlısınız.

şu yanından bakın ; ergenlerle aynı ortamda olmayacak müzik sevenler. her dakka bira almaya giden özenti tipler olmayacak. bence iyi gibi ama yasak alkol yüzünden olunca olay kaymıyor da değil.

bir de merak ettiğim şey sadece babylon mu yaptı bunu!? ergenlerin daha çok gittiği machine ne alemde ?

ps: konser sevmem.

amerika'ya özenen kasımpaşalı 21 neden yapmıyor bunu anlamadım. avrupa diyorlar da, avrupadan daha başka şeyleri örnek alsak keşke. galeri taşlanmıyor, tarihi yerler yakılmıyor etc.

photographis

14 yaşından beri kadıköyde alkol içebilen biriyim. babylon da bazen göz yummalı. elit takınıp kurallara uyan uslu çocuk olmaya çalışmanın anlamı yok. devletin köpeği olacağına dostunun yoldaşı ol. 18e girdik 19a az kaldı derken böyle iş olmaz arkadaşım. evlenme yaşı bile 17. 18 değil 17…

Alkole ulaşımın sınırlandırılması bence iyi bir adım ancak yaş sınırını ben de fazla buluyorum.

komik bir uygulama:18 yaş sınırının sebebi ergenlik döneminden çıkışa isabet eder yani;18 yaş altındakilerin doğru karar veremeyeceğine inanılır.18 yaş olduktan sonra bu birey zaten ergenlikten çıkmış olur ve normal şartlara göre liseyi de bitirmiş olduğundan kendi ayakları üzerinde durabilir yani bir bireydir.bu yüzden 18dir.kısaca demek istediğim 20 yaşındaki bir bireyle 28 yaşındaki bir bireyin kendine neyin yararlı neyin zararlı olduğunu anlayabilecek kapasitededir.bu yasalardan sonra kalkıp özgürlüklerden bahsettiklerinde komik oluyolar başka bişey değil…!

bir yorum bırakın